KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17377137
*
nr 1737 7137
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 66x53cm, yttermått inklusive ram: 83x70cm
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2025
kl 18:07:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 18:32:07
1
Vinnande bud
3/11 16:37:10
2
150 kr
3/11 16:37:10
1
200 kr (Budbetjänt)
3/11 16:55:02
2
250 kr
3/11 16:55:02
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Max Hellberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: max hellberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Max Hellberg
nr 1737 7137
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 66x53cm, yttermått inklusive ram: 83x70cm
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/10 18:32:07 | 1 | Vinnande bud |
| 3/11 16:37:10 | 2 | 150 kr |
| 3/11 16:37:10 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 3/11 16:55:02 | 2 | 250 kr |
| 3/11 16:55:02 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Hellberg
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Max Hellberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: max hellberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



